2011. január 22., szombat

Az Eminescuból a világot jelentő deszkákra

Az Aida sajtótájékoztatóján
Meleg Réka 2006-ban végzett iskolánkban. Folytatva a családi hagyományt, békéscsabai mesterektől leste el a színészmesterség titkait. Azóta számos színdarabban szerepelt, és lehetősége nyílt résztvenni egy egyedülálló porondszínházi projektben is. Egykori diákunk készségesen mesélt a Tehetségportálnak diákéveiről, a színházról és a tehetségről.

A nagyváradi Meleg családban az átlagosnál több az egy főre jutó színészek száma. A Szigligeti Társulatban Meleg Vilmos, a nagybácsi, az Árkádia Bábszínházban a nagynéni tartozik az alapemberek közé, míg Meleg Attila, az édesapa, saját társulatot alakítva járja a Kárpát-medencét bábelőadásaival. Nem véletlen tehát, hogy a fiatal és életvidám lány is ezt a pályát választotta, persze csak azután, hogy letett arról, hogy bohóc legyen (mosolygó szmájlival jegyzi meg, hogy a bohócok iránti érdeklődése mai napig él). Első színházi elményeire határozottan emlékszik: mind a Padlás, mind pedig a Kelj fel, Jancsi című előadás nagy hatást gyakorolt a kibontakozó tehetségre.
Az Eminescu Főgimnázium aztán mentort és szereplési lehetőséget adott neki. Molnár Judit magyartanárnő szárnyai alatt mindannyian megtanulták, hogy nem létezik "szerintem" és "nép". Az iskola városszerte elismert Olvasókörében aztán Kiss Törék Ildikó és Varga Vilmos vették kezelésbe a kis csapatot, beleértve Rékát is, aki a fellépések által nemcsak színpadi rutint szerzett, hanem megbarátkozott a közönséggel is. "Az Eminescu Főgimnázium tehát felveszi a versenyt a város magyar iskoláival" - állítja Réka.

Aska és a farkas
Színis évek
A Békéscsabai Színitanoda növendékeként számos darabban szerepelt már. Egyik kedvencét, a József Attila életét feldolgozó darabot az elmúlt évben iskolánkban is láthatták az érdeklődők. Különösen szeret gyerekdarabokban játszani, ezért maradtak számára olyan emlékezetesek az Aska és a farkas és a Lúdas Matyi című előadások. A pompás ruhák, sanzonok és kuplék mesés operettvilágába a Csárdáskiráynő  által szeretett bele.
Szerepálma a Légy jó mindhalálig musical Nyilas Misije - de ez objektív okok miatt ( :)) ) nem valósulhat meg soha.
József Attila emlékműsor
Az Aida című (porond)musical munkafolyamatában új és nem mindennapi tapasztalatokra tett szert. A Porondszínház egy cirkuszsátorból jött létre, azonban a cirkuszsátor szokásos elemei csak kívülről ismerhetők fel. Amint belép az ember a cirkuszsátor bejáratán egy egészen mesés világ tárul elé. A sátor, mint olyan elveszíti jelentőségét, a kárpitozott széksorok 500 fő nézőnek biztosítanak helyet. 100 négyzetméteres színpadon játszhatnak a színészek, melyet teljes műszaki felszereltség ölel körül. A Porondszínház közel 8 méter belmagasságával a játszási területet teljes egészében kitágítja. A színészeknek nemcsak a színpad jelent játszási területet, hanem a sátrat tartó elemek is.
A tehetségről pedig...
"azt nem szabad elnyomni, az mindig benned motoszkál, míg ki nem bújik. Örömet okoz neked és másoknak is. Örömzene. Olyan szép szó. "



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése